
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 7.5 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 52 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 62Ohm Max |
| Q @ Freq: | 80 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 1.1MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 2500-70J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR 82UH TH
FIXED IND 39UH 205MA 1.93 OHM TH
FIXED IND 270NH 975MA 160 MOHM
CRYSTAL 24.5760MHZ 8PF SMD
CONN HEADER VERT 1POS
FIXED IND 7.5MH 52MA 62 OHM TH
KPSE 16C 16#16 PIN PLUG