
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 3.3 mH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 85 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 19mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 53Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 250kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-335J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8UH 122MA 3.2 OHM TH
FIXED IND 1MH 240MA 6.9 OHM SMD
FIXED IND 50UH 1.81A 100 MOHM
VARISTOR 100V 4.5KA DISC 14MM
CRYSTAL 25.0000MHZ 18PF SMD
IC SWITCH CMOS 14DIP
FIXED IND 3.3MH 85MA 53 OHM SMD