
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-4825 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 1 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 240 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 150mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 6.9Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.540" L x 0.250" W (13.72mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.225" (5.72mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 | ||
| 1500 | ||
| 3750 |
Current price of IHSM4825RE102K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 50UH 1.81A 100 MOHM
FIXED INDUCTOR 1.5UH 18A
FIXED IND 15UH 23.5A 6.11 MOHM
DC DC CONVERTER 15V 12W
FIXED IND 1MH 240MA 6.9 OHM SMD
FAN BLOWER 175X54MM ROUND
SENSOR PROX INDUCTIVE 3MM CYL 2M