
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 247 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 67mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924R-224K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 3.18A 70 MOHM SMD
FIXED IND 3.3MH 230MA 6.56 OHM
FIXED IND 36UH 125MA 3.6 OHM TH
CAP FILM 68.5UF 440VAC RADIAL
CRYSTAL 40.0000MHZ 9PF SMD
FIXED IND 220UH 247MA 5 OHM SMD
SQUARE FLANGE RECEPTACLE