
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM2240.XXXNLT |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 15.1 A |
| Current - Saturation (Isat): | 15.1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.42mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" L x 0.299" W (7.80mm x 7.60mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.276" (7.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of PM2240.332NLT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390UH 40MA 35 OHM SMD
FIXED IND 220UH 64MA 11 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 4.8A 15.6 MOHM
CONN PLUG FMALE 32POS GOLD CRIMP
FIXED IND 3.3UH 15.1A 9.42MOHM