
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4922 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 180 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 530 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 530mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.37Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4922-28H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 47UH 11.5A 18 MOHM TH
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND 5.6UH 160MA 1.8 OHM
RES SMD 38.3K OHM 1W 1812 WIDE
BLANKING PLUG
FIXED IND 180UH 530MA 1.37 OHM
DIODE ZENER 15V 5W T18