
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IM-10RFCL-12 |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 10 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.900" L (7.87mm x 22.86mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 | ||
| 100 | ||
| 500 |
Current price of IM10RFCLEB1R8K12 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 5.6UH 160MA 1.8 OHM
FIXED IND 68UH 930MA 260 MOHM
FIXED IND 680UH 300MA 4.31 OHM
FIXED IND 3.6NH 350MA 350 MOHM
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM
984-0SE 16-24 S6