
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1945R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 720 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 560mOhm |
| Q @ Freq: | 60 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 52MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.193" Dia x 0.447" L (4.90mm x 11.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 1945R-07H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.2UH 265MA 1.1 OHM
FIXED IND 100UH 9.76A 25 MOHM TH
FIXED IND 430NH 1.7A 85 MOHM TH
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
MEMS OSC XO 6.0000MHZ LVCM LVTTL
XTAL OSC VCXO 270.0000MHZ HCSL
FIXED IND 8.2UH 720MA 560 MOHM