
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MILS1812R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 330 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 129 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.189" L x 0.134" W (4.80mm x 3.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.134" (3.40mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of MILS1812R-334K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 180NH 1.12A 120 MOHM
FIXED IND 1.2MH 115MA 22.1 OHM
FIXED IND 22UH 334MA 1.1 OHM SMD
FIXED IND 72NH 135MA 2.1 OHM SMD
FIXED IND 150UH 51MA 18 OHM TH
FIXED IND 330UH 129MA 12 OHM SMD
KINEFLEX-H-2-405-0.7-FCP-0