
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3094 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 100mOhm Max |
| Q @ Freq: | 70 @ 50MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 240MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.93mm x 3.17mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.133" (3.38mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 3094-331KS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 3.3UH 9.5A 16.6 MOHM
FIXED IND 3.3UH 800MA 350 MOHM
FIXED IND 330NH 700MA 100 MOHM
12P,2MM,SHRD HDR,DRVT,SMD,SN,TR
TAPE ELECT TRANSLUCENT 2"X 12YDS
COAXIAL HIGH POWER LOAD