
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IMS-5SWD-65 |
| Package: | - |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 3.3 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 800mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 350mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 85MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 | ||
| 800 | ||
| 1200 | ||
| 2800 |
Current price of IMS5SWDSH3R3K65 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM
FIXED IND 27UH 360MA 1.1 OHM TH
FIXED IND 56UH 76MA 9.8 OHM TH
TVS DIODE 11V 18.2V DO214AC
CONN RCPT 24POS 0.1 GOLD PCB R/A
FIXED IND 3.3UH 800MA 350 MOHM
MALE ROD END