
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S0603 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Alumina |
| Inductance: | 270 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 200 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 2.2Ohm Max |
| Q @ Freq: | 22 @ 100MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 900MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.062" L x 0.035" W (1.58mm x 0.89mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 10 |
Current price of S0603-271NF3C is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 360MA 1.1 OHM TH
FIXED IND 56UH 76MA 9.8 OHM TH
FIXED IND 120UH 1.17A 470 MOHM
CAP ALUM 1800UF 25V 8000H
MEMS OSC VCXO 16.0000MHZ LVCMOS
XTAL OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM