
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RCH-875 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 82 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 630 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 1A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 240mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 100°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.52 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder (Open) |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.307" Dia (7.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.295" (7.50mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of RCH875NP-820K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 200NH 18A SMD
FIXED IND 2.4UH 335MA 550 MOHM
FIXED IND 15UH 1.8A 50 MOHM TH
CAP CER 4700PF 1KV NP0 RADIAL
CAP CER 1200PF 2.5KV X7R 1812
N-SJ/N-SJB G316D 18I
FIXED IND 82UH 630MA 240 MOHM TH