
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | IHSM-7832 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 390 µH |
| Tolerance: | ±15% |
| Current Rating (Amps): | 800 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 330mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 819mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.840" L x 0.320" W (21.34mm x 8.13mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.285" (7.24mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 | ||
| 1000 | ||
| 2500 |
Current price of IHSM7832RG391L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.8MH 300MA 4 OHM TH
FIXED IND 2.2UH 3.8A 22 MOHM SMD
FIXED IND 18UH 106MA 4.2 OHM SMD
DC DC CONVERTER 2.5V
FIXED IND 330NH 500MA 900 MOHM
FIXED IND 390UH 800MA 819 MOHM
CONN RCPT FMALE 8POS GOLD CRIMP