
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 9220 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 620 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 88 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 13Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 3.5MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.190" Dia x 0.440" L (4.83mm x 11.18mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 9220-18-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 6.44A 16 MOHM TH
FIXED IND 5.6MH 61MA 98.9 OHM
FIXED IND 47NH 3A 20 MOHM TH
FIXED IND 560NH 5.8A 10.5 MOHM
DC DC CONVERTER 24V 202W
AC/DC CONVERTER 48V 500W
FIXED IND 620UH 88MA 13 OHM TH