
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0819R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 100 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 895 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 130mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 680MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 0819R-00J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 390NH 237MA 280 MOHM
FIXED IND 270UH 4A 100 MOHM TH
FIXED IND 27UH 260MA 1.19 OHM TH
CONN HEADER VERT 16POS 2.54MM
CONN SOCKET 24POS 0.1 GOLD PCB
FIXED IND 10MH 204MA 1.53 OHM TH
FIXED IND 100NH 895MA 130 MOHM