
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 511 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 180 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 2.285 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 43mOhm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 500MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 511-3J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270NH 975MA 160 MOHM
FIXED IND 470UH 1.59A 393 MOHM
FIXED IND 1.2UH 1A 199 MOHM SMD
CAP CER 1210 43PF 100V ULTRA STA
MEMS OSC XO 36.0000MHZ CMOS SMD
FIXED IND 180NH 2.285A 43 MOHM
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC