
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4470R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.8 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 30mOhm Max |
| Q @ Freq: | 130 @ 10MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 100MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.310" Dia x 0.910" L (7.87mm x 23.11mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of 4470R-04K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 10UH 3.1A 71 MOHM SMD
FIXED IND 470NH 363MA 920 MOHM
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM
FIXED IND 68UH 220MA 3.51OHM SMD
CONN RCPT MALE 61POS GOLD CRIMP
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
TERM BLK 9POS TOP ENT 5.08MM PCB