
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2510R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 405 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 630mOhm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 340MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2510R-16F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 360MA 1.1 OHM TH
FIXED IND 18UH 4.2A 36 MOHM SMD
FIXED IND 330NH 251MA 250 MOHM
XTAL OSC VCXO 25.0000MHZ HCSL
IC ADC 8BIT SAR 18DIP
TOWER 56MM FLASH 24V GREEN
FIXED IND 470NH 405MA 630 MOHM