
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 220 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 52 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 21Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025R-76F is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2MH 69MA 29 OHM TH
FIXED IND 33UH 3A 66 MOHM SMD
FIXED IND 100NH 220MA 680 MOHM
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
FIXED IND 220UH 2.2A 330 MOHM TH
FIXED IND 220UH 52MA 21 OHM TH
D38999/23HA44XB