
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 106 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 47 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 70 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 19Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 106-473K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.3UH 734MA 750 MOHM
FIXED IND 15UH 170MA 1.8 OHM SMD
FIXED IND 91NH 440MA 580 MOHM
FIXED IND 3.6NH 350MA 350 MOHM
FIXED IND 1.8UH 4A 30 MOHM TH
FIXED IND 47UH 70MA 19 OHM SMD
TERM BLOCK PLUG 23POS 5.08MM