
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 330 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 180 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.6Ohm |
| Q @ Freq: | 46 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 930MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-331EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 114MA 1.2 OHM
FIXED IND 270UH 1.6A 226 MOHM TH
FIXED IND 4.5UH 5.1A 16.5 MOHM
XTAL OSC VCXO 245.7600MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 135.0000MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 500.0000MHZ HCSL
FIXED IND 330NH 180MA 3.6 OHM