
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603HP |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 4.3 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm |
| Q @ Freq: | 30 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7.5GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.055" L x 0.045" W (1.40mm x 1.15mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603HP-4N3EKTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 140MA 2.4 OHM SMD
FIXED IND 100UH 312MA 3.12 OHM
FIXED IND 270UH 0.28MA 1.45 OHM
TVS DIODE 33.3V 53.9V DO214AB
FIXED IND 4.3NH 1.3A 80 MOHM SMD
CONN RCPT HSG MALE 4POS PNL MT
PELTIER