
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ER1537 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 11 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 265 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 55 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 42MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.156" Dia x 0.375" L (3.96mm x 9.53mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of ER1537-37JR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2MH 30MA 36.72 OHM
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 1.8UH 480MA 300 MOHM
MAKING THINGS TALK (2ND EDITION)
FIXED IND 11UH 265MA 1.1 OHM TH
14G 0.25" HP SERIES TIP ID .063"
CONN RCPT FMALE 10P SOLDER CUP