
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 503 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 377mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.6Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-123K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 390UH 480MA 1.3 OHM
FIXED IND 8.2UH 5.3A 32 MOHM SMD
FIXED IND 1UH 4.15A 38 MOHM TH
XTAL OSC VCXO 155.5200MHZ LVDS
CONN HEADER SMD 20POS 2.54MM
FIXED IND 12UH 503MA 1.6 OHM SMD