
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3094 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 120 µH |
| Tolerance: | ±1% |
| Current Rating (Amps): | 59 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 14Ohm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 7MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 3094-124FS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 75UH 8A 23 MOHM TH
FIXED IND 10UH 180MA 4.5 OHM SMD
FIXED IND 470UH 200MA 1.95 OHM
XTAL OSC VCXO 80.0000MHZ LVDS
FIXED IND 120UH 59MA 14 OHM SMD