
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3090R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 120 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 5Ohm Max |
| Q @ Freq: | 20 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 40MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.050" (1.27mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 3090R-103K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27MH 39MA 55.7 OHM TH
FIXED IND 4.7UH 3.4A 22 MOHM TH
FIXED IND 15NH 1A 80 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 70.6560MHZ LVDS
XTAL OSC VCXO 224.0000MHZ LVDS
CONN HEADER SMD R/A 6POS 2.54MM
FIXED IND 10UH 120MA 5 OHM SMD