
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM528S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 80mOhm Max |
| Q @ Freq: | 11 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 28MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.228" L x 0.228" W (5.80mm x 5.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.118" (3.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 400 |
Current price of PM528S-120-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 27UH 330MA 3.7 OHM SMD
FIXED IND 330UH 390MA 2.51 OHM
FIXED IND 39UH 5.66A 31 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 133.6500MHZ HCSL
XTAL OSC VCXO 625.0000MHZ HCSL
FIXED IND 12UH 1.4A 80 MOHM SMD
DC DC CONVERTER 2V 20W