
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 103R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 12 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 160 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 35MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard, 2 Lead |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.075" (1.91mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 103R-123JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68MH 18MA 510 OHM TH
FIXED IND 12UH 7.43A 18 MOHM SMD
FIXED IND 100UH 16.4A 14 MOHM TH
CAP CER 0.047UF 50V X7R 0805
CAP FILM 4700PF 10% 630VDC RAD
RX TXRX MOD ISM<1GHZ TRC ANT SMD
FIXED IND 12UH 160MA 3.8 OHM SMD