
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | DFE252012PD |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Metal |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 4 A |
| Current - Saturation (Isat): | 5.2A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 27mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1008 (2520 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1008 |
| Size / Dimension: | 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3000 |
Current price of DFE252012PD-R47M=P2 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 68UH 215MA 4.3 OHM SMD
FIXED IND 2.7UH 193MA 1.2 OHM
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH
CAP CER 0.022UF 1KV X7R 1812
FIXED IND 470NH 4A 27MOHM SMD
KIT MFLEX FILLER INSERT(10/PK)