
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2500R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 910 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 91 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 15.8Ohm Max |
| Q @ Freq: | 60 @ 790kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 2.9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 790 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2500 |
Current price of 2500R-26H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 270UH 160MA 5.6 OHM TH
FIXED IND 330UH 41MA 29 OHM SMD
FIXED IND 47UH 1.1A 130MOHM SMD
FIXED IND 100UH 60MA 11 OHM SMD
FIXED IND 910UH 91MA 15.8 OHM TH
WIRE HARNESS FOR UAW SERIES
TRANSMITTER TOSA