
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4232 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 560 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 338 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.06Ohm Max |
| Q @ Freq: | 15 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 120MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.101" (2.57mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 2000 |
Current price of 4232-561J is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND
FIXED IND 75UH 3.47A 45 MOHM TH
FIXED IND 47UH 195MA 2.11 OHM TH
FIXED IND 10UH 5A 31 MOHM SMD
CONN AUTO LAN PLUG 4P SLD RA SMD
FIXED IND 560NH 338MA 1.06 OHM
AC/DC DESKTOP ADAPTER 54V 180W