
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | P160R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 464 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 483mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 570mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.155" L x 0.125" W (3.94mm x 3.18mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.100" (2.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of P160R-103JS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 2.2UH 1.64A 160 MOHM
FIXED IND 330NH 865MA 200 MOHM
FIXED IND 18MH 52MA 143 OHM TH
HEATSINK 60X60X25MM XCUT T412
HEATSINK 40X40X15MM XCUT
FIXED IND 10UH 464MA 570 MOHM
CONN PLUG MALE 2P SILV SLDR CUP