103R-270JS
Description
FIXED IND 27NH 925MA 114 MOHM
DataSheet
103R-270JS PDF
Type Description
Series:103R
Type:-
Material - Core:Phenolic
Inductance:27 nH
Tolerance:±5%
Current Rating (Amps):925 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):114mOhm Max
Q @ Freq:49 @ 50MHz
Frequency - Self Resonant:1.625GHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:50 MHz
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max):0.075" (1.91mm)