
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2512R |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 8.2 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 557 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 418mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1.3Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 750 |
Current price of 2512R-822H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 3A 30 MOHM TH
FIXED IND 150NH 80A 0.17MOHM
FIXED IND 82UH 107MA 9.9 OHM SMD
CONN HEADER VERT 56POS 2.54MM
FIXED IND
FIXED IND 8.2UH 557MA 1.3 OHM
TERM BLOCK HDR 8POS 90DEG 3.81MM