
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PA1894NL |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 335 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 35 A |
| Current - Saturation (Isat): | 40A |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 0.64mOhm |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Inductance Frequency - Test: | - |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" L x 0.354" W (10.00mm x 9.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3200 |
Current price of PA1894.331NL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 150NH 0.48MOHM SMD
FIXED IND 470UH 220MA 7.67 OHM
FIXED IND 22UH 1.3A 96 MOHM SMD
XTAL OSC VCXO 222.7500MHZ HCSL
TERM BLK 2POS TOP ENTRY 10MM PCB
DC DC CONVERTER 5.5V 75W
FIXED IND 335NH 35A 0.64 MOHM TH