
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | PM638S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 22 µH |
| Tolerance: | ±30% |
| Current Rating (Amps): | 1.3 A |
| Current - Saturation (Isat): | 1.6A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 96mOhm Max |
| Q @ Freq: | 8.8 @ 2.52MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 13.9MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.268" L x 0.268" W (6.80mm x 6.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.157" (4.00mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of PM638S-220-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
FIXED IND 4.7UH 2.7A 54 MOHM SMD
FIXED IND 470UH 126MA 7.7 OHM TH
FIXED IND 5MH 22.5A 60 MOHM CHAS
SENSOR MOTION PIR SLIGHT MOTION
FIXED IND 22UH 1.3A 96 MOHM SMD
CONN SMA PLUG RCPT