
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 100 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 312 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 113mA |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 3.12Ohm Max |
| Q @ Freq: | 50 @ 2.5MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 10MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 2.5 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.520" L x 0.250" W (13.21mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.230" (5.84mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-104H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 6.8NH 840MA 100 MOHM
FIXED IND 3.3MH 40MA 40.9 OHM
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.2 OHM
XTAL OSC VCXO 432.0000MHZ HCSL
CONN SOCKET 45POS 0.079 GOLD PCB
AC/DC CONVERTER 24V 5W
FIXED IND 100UH 312MA 3.12 OHM