RPSTL48M-100-650
Manufacturer
Tycon Systems, Inc.
VIGOR # :
Description
REMOTEPRO 48V 100W CONTINUOUS RE
Catalog
Solar Cells
DataSheet
RPSTL48M-100-650 PDF
Type Description
Series:RPSTLxxM RemotePro®
Package:Box
Part Status:Obsolete
Power (Watts) - Max:650 W
Current @ Pmpp:-
Voltage @ Pmpp:48 V
Current - Short Circuit (Isc):-
Type:-
Voltage - Open Circuit:-
Operating Temperature:-30°C ~ 60°C
Package / Case:Cells
Size / Dimension:79.000" L x 66.000" W (2006.60mm x 1676.40mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
MONOCRYSTALN SOLAR CELL 1W 10.4V
MONOCRY SLR CELL 2.6W 600MV 13PK