
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SCEP105S |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | - |
| Inductance: | 800 nH |
| Tolerance: | ±20% |
| Current Rating (Amps): | 14 A |
| Current - Saturation (Isat): | 20.8A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.1mOhm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 100 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.409" L x 0.409" W (10.40mm x 10.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.60mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of SCEP105S-R80 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED INDUCTOR
FIXED IND 270NH 195MA 2.1 OHM
FIXED IND 150NH 3.05A 30 MOHM TH
DIODE GEN PURP 400V 3A DO201AD
SCR 200V 8A TO251
FIXED IND 800NH 14A 4.1 MOHM SMD
20G 0.25" HP SERIES TIP ID .023"