PL9105NLT
Manufacturer
PulseR (iNRCORE
VIGOR # :
Description
FIXED IND 5.1UH 5.6A 15.6 MOHM
Catalog
Fixed Inductors
DataSheet
PL9105NLT PDF
Type Description
Series:PL91XX
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:5.1 µH
Tolerance:±30%
Current Rating (Amps):5.6 A
Current - Saturation (Isat):6.3A
Shielding:Shielded
DC Resistance (DCR):15.6mOhm Max
Q @ Freq:-
Frequency - Self Resonant:-
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test:-
Features:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:Nonstandard
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.413" L x 0.413" W (10.50mm x 10.50mm)
Height - Seated (Max):0.248" (6.30mm)