
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 2534 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 120 mH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 13.5 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 900Ohm Max |
| Q @ Freq: | 30 @ 50kHz |
| Frequency - Self Resonant: | 110kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 50 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.250" Dia (6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.345" (8.76mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 50 |
Current price of 2534-74K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
FIXED IND
FIXED IND 100MH 65MA 9.89 OHM TH
DIODE ZENER 39V 150MW 0603
CONN HEADER VERT 20POS 2.54MM
CONN RCPT MALE 6P GOLD SLDR CUP
FIXED IND 120MH 13.5MA 900 OHM