
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5400R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 100 mH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 65 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 65mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 9.89Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 21kHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 1.300" Dia (33.02mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.730" (18.54mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 250 |
Current price of 5400R-107G is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 470NH 790MA 240 MOHM
FIXED IND 15UH 1.38A 130MOHM SMD
FIXED IND 560NH 1.73A 41 MOHM
CRYSTAL 30.0000MHZ 18PF SMD
XTAL OSC VCXO 156.2500MHZ LVDS
CAP ALUM 330UF 20% 16V RADIAL
FIXED IND 100MH 65MA 9.89 OHM TH