
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 4302 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron Powder |
| Inductance: | 470 nH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 790 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 240mOhm Max |
| Q @ Freq: | 40 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 130MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.095" (2.41mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 500 |
Current price of 4302-471K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 15UH 1.38A 130MOHM SMD
FIXED IND 560NH 1.73A 41 MOHM
FIXED IND 39UH 125MA 3.1 OHM SMD
MEMS OSC XO 14.0000MHZ LVCMOS LV
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.5MM
FIXED IND 470NH 790MA 240 MOHM
I/O CABLE FOR FQ-SDU1, 5M