
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | S4924 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 2.32 A |
| Current - Saturation (Isat): | 2.32A |
| Shielding: | Shielded |
| DC Resistance (DCR): | 70mOhm Max |
| Q @ Freq: | 44 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 140MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 25 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.505" L x 0.240" W (12.82mm x 6.09mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.220" (5.58mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 800 |
Current price of S4924-102K is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 33NH 400MA 370 MOHM
FIXED IND 36UH 202MA 2.5 OHM TH
FIXED IND 200UH 120MA 7.1 OHM TH
CAP CER 560PF 500V C0G 1206
INSERT MALE 4POS SCREW
FERRITE BEAD 470 OHM 0603 1LN
FIXED IND 1UH 2.32A 70 MOHM SMD