
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 1025 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Molded |
| Material - Core: | Phenolic |
| Inductance: | 1 µH |
| Tolerance: | ±3% |
| Current Rating (Amps): | 390 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 1Ohm Max |
| Q @ Freq: | 25 @ 25MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 230MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 3500 |
Current price of 1025-20H is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 3.6NH 700MA 63 MOHM
FIXED IND 1.5UH 21A 0.98 MOHM
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH
CONN HEADER VERT 26POS 2.54MM
DC DC CONVERTER 6.5V 25W
FIXED IND 1UH 390MA 1 OHM TH
FAN AXIAL 45X10.5MM 12VDC WIRE