
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 0603CS |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ceramic |
| Inductance: | 3.6 nH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 700 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 63mOhm |
| Q @ Freq: | 22 @ 250MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 5.8GHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 250 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Supplier Device Package: | 0603 |
| Size / Dimension: | 0.071" L x 0.046" W (1.80mm x 1.16mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of 0603CS-3N6EJTS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 1.5UH 21A 0.98 MOHM
FIXED IND 10UH 95MA 5.2 OHM TH
FIXED IND 3.9UH 870MA 155 MOHM
XTAL OSC VCXO 74.2500MHZ HCSL
DIODE SCHOTTKY 20V 1A POWERMITE
10-BIT SAR ADC, 2 CH, PARALLEL
FIXED IND 3.6NH 700MA 63 MOHM