
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | LQH43 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 10 µH |
| Tolerance: | ±5% |
| Current Rating (Amps): | 480 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 240mOhm Max |
| Q @ Freq: | 35 @ 1MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 23MHz |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Supplier Device Package: | 1812 |
| Size / Dimension: | 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of LQH43NH100J03L is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 39UH 720MA 1 OHM TH
FIXED IND 3.3UH 960MA 145 MOHM
FIXED IND 1UH 50MA 300MOHM SMD
TVS SMA 11V 400W BI
CONN RCPT 150POS 0.031 GOLD SMD
FIXED IND 100NH 1.79A 25 MOHM TH
FIXED IND 10UH 480MA 240 MOHM