
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 5300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Wirewound |
| Material - Core: | Ferrite |
| Inductance: | 560 µH |
| Tolerance: | ±10% |
| Current Rating (Amps): | 210 mA |
| Current - Saturation (Isat): | 130mA |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 4.7Ohm Max |
| Q @ Freq: | - |
| Frequency - Self Resonant: | 1.3MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Inductance Frequency - Test: | 1 kHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.160" Dia x 0.500" L (4.06mm x 12.70mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 1000 |
Current price of 5300-34-RC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 680NH 495MA 600 MOHM
FIXED IND 100NH 1.38A 80 MOHM
FIXED IND 750UH 2.6A 350 MOHM TH
DC DC CONVERTER 5V 1W
DC DC CONVERTER 9V 2W
FIXED IND 560UH 210MA 4.7 OHM TH
TERM BLOCK PLUG 10POS STR 5MM