
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 3094 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Type: | - |
| Material - Core: | Iron |
| Inductance: | 1.5 µH |
| Tolerance: | ±2% |
| Current Rating (Amps): | 290 mA |
| Current - Saturation (Isat): | - |
| Shielding: | Unshielded |
| DC Resistance (DCR): | 570mOhm Max |
| Q @ Freq: | 65 @ 7.9MHz |
| Frequency - Self Resonant: | 110MHz |
| Ratings: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Inductance Frequency - Test: | 7.9 MHz |
| Features: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.163" L x 0.133" W (4.14mm x 3.38mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.140" (3.56mm) |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 | ||
| 650 |
Current price of 3094-152GS is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
FIXED IND 4.3UH 260MA 2.6 OHM TH
FIXED IND 1UH 42A 1.43 MOHM SMD
FIXED IND 2.4NH 370MA 400 MOHM
LED EASYWHT WARM WHT 3000K 2SMD
CIR BRKR THRM 6A 250VAC 32VDC
ADS7954 10 BIT, 1 MSPS, 4 CH, SI
FIXED IND 1.5UH 290MA 570 MOHM